För- & nackdelar med Sigmastocks juni 2023

Läs disclaimer och annonspolicy längst ner.

för och nackdelar med Sigmastocks

Sigmastocks, som skapades av Mai Thai, Nanna Stranne och Carl Lindberg, är en sparrobot som tillåter dig att månadsspara i aktier istället för fonder.

I denna artikel går vi igenom för- & nackdelar med Sigmastocks sparrobot.

Häng med!

Sigmastocks fördelar

Sigmastocks nackdelar

Känner du nu att du vill lära dig ännu mer om Sigmastocks så rekommenderar vi att du läser vårt Sigmastocks omdöme & recension för att lära dig mer om tjänsten samt hur man öppnar ett konto och börjar investera.

Läs mer om Sigmastocks

Vi skickar inget spam, säljer inte dina uppgifter och du kan avregistrera dig när du vill längst ner i senaste mailet.

Anton Gustafsson

Anton Gustafsson

Artikeln är faktagranskad och publicerad av Anton Gustafsson, VD och grundare av Consilium Online AB som i sin tur äger Aktieskolan.se. Anton har startat och drivit olika företag sedan 18 års ålder och investerat pengar i aktier och fonder i över 10 år.